Europski tjedan smanjenja otpada

30 Studenog 2017

Povodom europskom tjedna smanjenja otpada uključili smo se u akciju sakupljanja otpatnog tekstila u suradniji s zadrugom Humana Nova.

Socijalna zadrugae Humana Nova je društveno poduzeće koje potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i drugih društveno isključenih osoba, aktivno doprinosi održivom razvoju lokalne zajednice, smanjenju siromaštva te očuvanju prirode. Sakupljaju rabljeni tekstil odjeću i obuću koje im građani doniraju. Sav rabljeni tekstil se potom sortira i stavlja u ponovnu uporabu ili reciklira. Zadruga pri tom zapošljavanja osobe s invaliditetom i druge teško zapošljive društvene skupine.