Predbilježbe za upis u prvi razred školske godine 2018./2019. su u tijeku. Kontaktirajte nas putem e-pošte ili na telefon 042/330-385 te mobitel  098/284-948 ili 091/524-2762.

Dan otvorenih vrata

20 Veljače 2018

U subotu, 17.veljače 2018. u „Gimnaziji Žiger“ održan je dan otvorenih vrata.  Još jednom „Privatna varaždinska gimnazija“ zauzela je svoj dio pozornice i otvorila se svojim budućim učenicima.

„Mnogo naših sugrađana ne zna da u Varaždinu djeluje „Privatna varaždinska gimnazija s pravom javnosti“ već 14 godina. Svi znaju za „Školu stranih jezika – Žiger“ u ulici Stanka Vraza 37, a malo ih je koji znaju za „Gimnaziju Žiger“, kako nas odmilja zovu naši učenici i roditelji“ – kaže profesorica Irena Žiger koja je osnovala „Školu stranih jezika – Žiger“ i „Privatnu varaždinsku gimnaziju“. „Nalazimo se i djelujemo u istoj zgradi. Za razliku od škole stranih jezika, „Gimnazija Žiger“ je mala, kompaktna škola koja,  inspirirana potrebama svojih učenika i u pozitivnom međuodnosu učenika i profesora neprestano crpi svoju snagu i kvalitetu, dokazujući da se do uspjeha može doći na lakši, vedriji način nego što je to uobičajeno misliti. Škola smo koja svakom učeniku pruža individualizirani pristup u nastavi, uvažavajući osobne razlike i potrebe, te razvija vještine i znanja kojima se u drugim školama ne poklanja pažnja, primjerice – vještine javnog govorenja, debate, gledanja filma kao umjetničkog ostvarenja, razvijanja analitičkog i kritičkog razmišljanja, osmišljavanja projekata, korištenja stečenog znanja u praktičnim situacijama.“ – nadodaje profesorica Žiger.

U vedroj atmosferi i ozračju na danu otvorenih vrata, učenici osnovnih, ali i srednjih škola, njihovi roditelji i prijatelji mogli su upoznati program rada Gimnazije, nastavnike škole te sadašnje i bivše učenike. Iz prve ruke vidjeli su jedan praktični pokus na nastavi Biologije te tko je bolji u debati koju uvježbavaju kroz nastavu Govorništva. Mogli su pokazati opće znanje i kulturu na zanimljivom i poučnom kvizu te osvojiti nagrade, a pritom se koristiti najsuvremenijom tehnologijom u nastavi. Da nastava Povijesti nisu samo puke činjenice i godine, nego zanimljiva priča puna artefakata iz svih dijelova svijeta i povijesnih razdoblja, dočarao je profesor povijesti.

Ovaj ugodan doživljaj subotnjeg jutra želimo ponoviti te za vas ponovno otvaramo svoja vrata u subotu, 10. ožujka 2018. u 10.00 sati. Iskoristite priliku i dođite nas upoznati, poručuju iz „Gimnazije Žiger.“