Gimnazija Žiger

Paula i Matko su danas sudjelovali na radionici u sklopu natjecanja Juvenes Translatores koje organizira Predstavništvo Europske komisije u RH.

Edukativna radionica za učenike srednjih škola naziva Simulacija sjednice Županijske skupštine Varaždinske županije omogućila je učenicima da se pripreme, a potom i održe sjednicu Županijske skupštine. Učenici su imali priliku postavaljati pitanja zamjeniku župana o aktualnim temama poput obrazovanja te politike.

Na satu Sociologije upoznali smo glavne komponente kulture, među koje spadaju i određene norme. Učenici 3. a razreda proučili su normu pozdravljanja, a koja se razlikuje ovisno o dijelu svijeta u kojem se nalazite. Svatko je dobio jedan način pozdravljanja te su se međusobno pozdravljali na različite načine.

Kemija otkrivanjem

Kemija je mnogim učenicima apstraktna znanost. Kako zamisliti nešto toliko sitno kao što je atom i još sitnije čestice u njemu, u vječnom plesu i pokretu? Kako uravnotežiti gotovo mistične formule i tajanstvene jednadžbe?

Stranica 1 od 24