Film o toleranciji

Učenici Gimnazije Žiger osmislili su i snimili film o toleranciji i nediskriminaciji za potrebe razmjene učenika na Cipru u sklopu Erasmus+ projekta L.I.F.E.

Učenice Gimnazije Žiger popele se na Etnu

Prekrasna Italija, još ljepša Sicilija puna zavojitih obala i kristalnog mora te nepreglednih brdovitih polja maslina. Otok aktivnog vulkana, odličnih kulinarskih umijeća, ljubaznih stanovnika, pitoresknih gradova i gradića. Sve je to Sicilija – otok bogate povijesti. Tjedan dana na Siciliji nije dovoljno vremena da je se upozna onako kako to ona stvarno zaslužuje.

Učenici posjetili Makedoniju

Učenice Privatne varaždinske gimnazije s pravom javnosti, Iva Duković, Sara Kirić i Leticija Krklec su zajedno sa svojom profesoricom Hrvatskoga jezika Nedom Njegač tjedan dana provele u makedonskom gradu Prilepu. Riječ je o Erasmus+ projektu Love Is For Everyone u koji su, osim Hrvatske, uključene Makedonija, Rumunjska, Cipar, Španjolska i Italija.