Projekt We all smile in the same language u Njemačkoj

25 Veljače 2014 Autor :

Učenici Privatne varaždinske gimnazije s pravom javnosti Rebeka Štefić, Sara Prapotnik i Dominik Delić su u pratnji svojih profesorica Martine Mrak, profesor talijanskog, nizozemskog i hrvatskog jezika i Martine Friščić, profesor njemačkog i latinskog jezika, od 19. do 23. veljače sudjelovali u sklopu Comenius projekta "We all smile in the same language" u njemačkom gradiću Sindelfingenu.

Učenici su bili smješteni kod njemačkih obitelji, a prvi su dan pohađali nastavu.
"Goldberg gimnazija ima oko 500 učenika što je za nas bila velika promjena s obzirom da naša škola ima 40tak učenika. Naši domaćini su nas upoznali sa školom, a bili su s nama i na nastavi", rekli su učenici.
Sudjelujući na izboru za najbolji logo osvojili su drugo mjesto, dok su na radionicama predstavili kažun i licitarsko srce po kojima je Hrvatska poznata u svijetu.
"Imali smo i slobodno vrijeme koje smo iskoristili za posjet zabavnom parku Sensapolis, a razgledali smo i Mercedesov muzej. Također smo upoznali znamenitosti grada Stuttgarta s prijateljima iz Cipra i Italije.

Slike iz Njemačke su u galeriji.