Škola stranih jezika Žiger

Škola stranih jezika - Žiger ima tradiciju dugu 24 godine u djelatnosti pružanja poduke stranih jezika polaznicima svih uzrasta.
Tijekom godina naša je škola stekla brojna pozitivna mišljenja o svome radu i verifikacije programa Ministarstva prosvjete i športa 1994. godine te 1996. Od siječnja 1998. škola ima status ustanove za obrazovanje, Rješenjem Trgovačkog suda u Varaždinu.

Programi i stupnjevi učenja temeljeni su na preporučenim standardima poduke i učenja Vijeća Europe, a svjedodžbe koje se stječu polaganjem završnog ispita nose nazivlje koje je prihvaćeno u Europi (E, A1, A2, B1, B2, C1 i C2). Svaki od stupnjeva sastoji se od nekoliko modula od kojih svaki traje po 70 nastavnih sati.
1. siječnja 2002. godine škola je stekla status punopravnog člana u međunarodnoj udruzi kvalitetnih škola stranih jezika EAQUALS. Inspekcije kojima se škola dužna podvrgnuti redovito vrlo visoko ocijenjuju organiziranost škole, programe, način rada, visoku stručnost i osposobljenost nastavnog kadra, legalnost i istinitost poslovanja te opremljenost škole. Članstvo u udruzi Eaquals znači ne samo priznanje kvaliteti škole već i mogućnost pristupa najvišim dostignućima i participiranje u suvremenim tijekovima učenja stranih jezika.

Učenje jezika u našoj školi odvija se u skupinama od prosječno 8 - 12 učenika, koristeći najnovije, kvalitetne udžbenike, uglavnom stranih izdavača, uz dodatno korištenje audio-vizualnih sredstava, časopisa na stranim jezicima, materijala s interneta, CD-Romova, radom na klasičnoj literaturi i drugim izvorima znanja.

Škola prosječno zapošljava petnaestak profesora stranih jezika u stalnom radnom odnosu,  nekoliko vanjskih suradnika te izvorne govornike stranih jezika. Takav sastav i struktura nastavnog kadra osiguravaju visoku kvalitetu nastave, a visoka stručnost i suvremenost nastave naših nastavnika održava se neprestanim usavršavanjem u struci u zemlji i inozemstvu te na redovitim sastancima za razvoj nastavnika u našoj školi.

Pod stručnim vodstvom nastavnika polaznici škole sudjeluju u nizu projekata gdje mogu iskazati i upotrijebiti svoje znanje stranih jezika, kao što su napr. kreativno pisanje za školski časopis Dijak, koji izlazi redovito dva puta godišnje, scensko izražavanje, natjecanja u znanju jezika, susreti s izvornim govornicima, posjeti zemljama čiji se jezik uči, a napose sudjelovanjem u europskim projektima.

Naši su nastavnici ujedno i autori originalnih materijala za učenje stranih jezika za odrasle, ali i za djecu. U tom kontekstu   spomenimo jedan vlastiti proizvod, Dječju jezičnu mapu, namijenjenu učenicima  od 5-14 godina starosti, u koju učenici mogu kroz višegodišnji period bilježiti ciljeve i postignuća u učenju stranih jezika, te udžbenik za učenje engleskog jezika u turizmu, nastalog u sklopu projekta Culture Treasure Hunt.

Nastavni proces odvija se u ugodnom prostoru zgrade u S. Vraza 37 te u I. Trnskog 19 u Varaždinu. Svaka učionica može primiti do 14 polaznika i opremljena je sredstvima (audio i video oprema, grafoskop, bijela ploča, pano, multimedijalna oprema) za odvijanje nastave stranog jezika na suvremeni način. Nastavu također provodimo u prostoru korisnika: tvrtke, vrtići, škole.

Od 1989. gradimo i podižemo kvalitetu svoje djelatnosti poduke stranim jezicima.

Vjerujemo u pošten i ozbiljan rad.

Vjerujemo da ćemo postići bolje rezultate ako u taj rad unesemo vedrine, kreativnosti, neposrednosti.

Vjerujemo da malim koracima možemo stići do velikog cilja.

Vjerujemo i znamo da jezici povezuju ljude.

Naši principi:

• postupnost u učenju
  • kontinuitet u učenju
  • umijeće motiviranja
  • poštivanje osobe polaznika
  • raznolikost sadržaja

Naši se nastavnici odlikuju svojom stručnošću, entuzijazmom i odanošću poslu koji rade.

Naš je polaznik naš prioritet. Tijekom poduke nastavnik svakom polazniku posvećuje maksimalnu pažnju.

Svaki nastavnik dostupan je polaznicima ili roditeljima u jednom terminu tjedno za konzultacije, kada se mogu osobne dvojbe i pitanja u svezi s učenjem, mogućnostima nastavka učenja, ispita, izostanaka i sl. izravno uputiti nastavniku.

Nastavnici redovito prisustvuju seminarima i jezičnim konferencijama gdje svoja metodska, didaktička i jezična znanja proširuju, obogaćuju i razvijaju te kasnije prenose ostalim nastavnicima škole.