Škola stranih jezika Žiger

Postoje međunarodno priznati ispiti za:djecu, mlade ¡ odrasli te za poslovne ljude

CAMBRIDGE ISPITI

Cambridge English Language Assessment ispiti dobro su poznati te ih priznaju brojne škole, sveučilišta i poslodavci iz privatnog i javnog sektora u svim zemljama engleskoga govornog područja. Njihove su međunarodno priznate diplome koje pokazuju koju ste razinu znanja engleskog jezika desegli.

KET- Razina ispita: temeljna = A2. Prvi je korak u izgradnji jezičnih vještina za rad i učenje u budućnosti. Testiraju se sve četiri vještine.

PET- Razina ispita: srednja = B1. Dokazuje da možete komunicirati na engleskom jeziku u praktičnim, svakodnevnim situacijama i predstavlja dobar temelj za učenje za stručni ispit engleskog jezika.  Testiraju se sve četiri vještine.

FCE - Razina ispita: viša srednja = B2. Dokazuje da možete govoriti i pisati na engleskom jeziku dovoljno dobro da radite ili studirate u okolini koja govori engleskim jezikom te ukoliko želite raditi na poslu na kojem se govori engleskim jezikom, živjeti u zemlji engleskog govornog područja ili pohađati pripremni tečaj za fakultet na engleskom jeziku. Testiraju se sve četiri vještine + uporaba engleskog.

CAE - Razina ispita: napredna = C1. Dokazati poslodavcima ili sveučilištima kako mogu samouvjereno komunicirati na engleskom jeziku u profesionalnim ili zahtjevnim akademskim situacijama. Testiraju se sve četiri vještine + uporaba engleskog.

CPE - Razina ispita: iskusna = C2. Najviša Cambridge English kvalifikacija. Za kandidate koji poslodavcima žele dokazati da se mogu koristiti engleskim jezikom na razini visokog rukovodećeg osoblja te za kandidate koji žele studirati na poslijediplomskoj ili doktorskoj razini na sveučilištima koja koriste engleski jezik.Testiraju se sve četiri vještine.   Cijena: 640 kn do 1280 kn. Prijave i polaganja u British Councilu, Zagreb www.britishcouncil.hr

YLE (Young Learners Englist Tests) na stupnjevima STARTERS, MOVERS, FLYERS - testiraju vještine u engleskom jeziku djece u dobi između sedam i dvanaest godina ¡isključivo u suradnji sa školama, za grupe kandidata, te nisu dostupni pojedinim kandidatima

OSTALI CAMBRIDGE ISPITI: tri ispita poslovnog engleskog jezika: Cambridge English: Business Preliminary, Cambridge English: Business Vantage i Cambridge English: Business Higher. ¡Cambridge English: Legal (ILEC) ¡Cambridge English: Financial (ICFE) www.britishcouncil.hr

LCCI ispiti

Škola stranih jezika – Žiger – ovlašteni centar. Međunarodno priznati od strane poslodavaca i obrazovnih ustanova diljem svijeta. Ispiti bazirani na ZEROJ-u (CEFR) Vijeća Europe

• JETSET (Junior English Tests and Senior English Tests) na 7 stupnjeva – od ispod A1 do C1. Moguće polagati kod nas. Hippo natjecanje = popust. Cijena je 360 kn do 390 kn. Rokovi: krajem studenog.
  • EfB (English for Business) – A1 do C1. EfT (English for Tourism) – A2 i B1. FTBE (First Certificate for Teachers of Business English). Moguće polagati kod nas www.lccicroatia.com

Ostalo

TOEFL - Test of English as a Foreign Language - za upis na sveučilišta. Provodi ih Institut za razvoj obrazovanja
Trg Nikole Zrinskog 9/I, 10000 Zagreb, 3 puta mjesečno, $ 215 www.ielts.org

IELTS - International English Language Testing System British Council – jednom mjesečno, za upis na sveučilišta. Ocjene 0 do 9. Rok valjanosti – 2 godine. Cijena 1530 kn.

GMATGraduate Management Admission Test. Za upis na poslovne škole i studije. Online $ 250

EAQUALS - Škola stranih jezika – Žiger – akreditirana jedina u Hrvatskoj. Međunarodno priznata svjedodžba. Na stranom jeziku. Bazirana na ZEROJ stupnjevima od A1 – C2. Svaki polaznik stječe svjedodžbu položenim završnim ispitom.